• A betűméret növelése
  • Alapértelmezett betűméret
  • A betűméret csökkentése
               

"Zöld Óvoda" címet adományoztak óvodánknak!

Nyomtatás

2014. szeptemberében pályázatot nyújtottunk be a Vidékfejlesztési Minisztérium és az Emberi Erőforrások Minisztériuma megbízásából a Magyar Mezőgazdasági Múzeumhoz „Zöld Óvoda" cím elnyerésére.

Pályázatunkat elfogadták, a kisgyermekkori környezeti nevelés terén végzett tevékenységünk elismeréseként  „Zöld Óvoda” címet adományoztak intézményünknek.

Óvodánkban a gyermekek mindennapi tevékenységeik során teljesítik a pályázat által meghatározott kritériumokat.
Pedagógiai Programunk kiemelt feladata a környezeti nevelés sokoldalú megvalósítása. Tartalmazza a környezettudatos magatartással rendelkező gyermekek nevelését,  kihasználva a természetes környezetünk adta lehetőségeket, úgy mint a Balaton, vízi,- növény,- állatvilág megismerése, védelme, kirándulások szervezése a Somlyó-hegyre, természeti és társadalmi környezet megismerése, természet szeretetére, védelmére nevelés, helyi hagyományok ápolása. 

Továbbra is fontosnak tartjuk a környezetbarát szokások kialakítását, energiatakarékosságra való törekvést, szelektív hulladékgyűjtés feltételeinek biztosítását, újrahasznosítást, komposztálást, a Madárbarát Óvoda Alprogram feltételeinek folyamatos biztosítását. Pályázatunk sikeréhez hozzájárult az Ezüsthíd Horgászegyesület támogató szakmai véleménye, támogatása, mellyel biztosítják óvodásaink számára a közvetlen vízparti  tapasztalatszerzés lehetőségeit.

Szívesen fogadnánk olyan támogatók jelentkezését, akik szakértelmükkel, új lehetőségek biztosításával segítenék óvodánk e célú nevelő munkáját!

Csiszárné Huszár Judit óvodavezető

Módosítás: ( 2015. január 20. kedd, 12:29 )  

Praktikumtár

Harley-Davidson

Fogyasztóbarát

Vízparti szállás

Balaton riviéra

Balaton Best Card