• A betűméret növelése
  • Alapértelmezett betűméret
  • A betűméret csökkentése
               

Ünnepi egyházközségi közgyűlés

Nyomtatás

Ünnepélyes istentisztelet és közgyűlés keretében lepecsételésre került a felvidéki Somorja város Református Egyházközsége és az Alsóörs-Lovasi Társegyházközség közötti testvér gyülekezeti megállapodás, amelyet ez év áprilisában Somorján írtak alá a lelkészek és gondnokok.

A Reformáció 500. rendezvénysorozat keretében 2017. júniusában került aláírásra Alsóörsön a Pozsonyi és Veszprémi Egyházmegyék között az a megállapodás, amely a több mint 100 évvel ezelőtt már működő kapcsolatot hozta vissza a szétszakítottságot követően.

Az istentiszteleten nagytiszteletű György András lelkipásztor és nagytiszteletű dr.Kálmán Csaba lelkipásztor szolgáltak, s gyönyörű műsorral készültek a helyi és a vendég kórus tagjai. 

A somorjaiak keresztelő készlettel ajándékozták meg a közösséget. Az ünnepséget megtisztelte Somorja város polgármestere: Orosz Csaba és alpolgármestere Veres Gábor.


 

Módosítás: ( 2019. szeptember 17. kedd, 09:08 )  

Praktikumtár

Balaton riviéra

Vízparti szállás

Fogyasztóbarát

Balaton Best Card